środa, 12 stycznia 2011

Barbara zdrowieje

Ile można w domu siedzieć??? Przyznam się bez bicia, że tak właściwie to dwa dni tylko usiedziałam, ale ciiiiii. Takie leżenie mi na pewno nie pomaga, ale przemęczyłam się do niedzieli. Jak tylko zobaczyłam słońce stwierdziłam jednak, że tego mi trzeba do szczęścia i zdrowia i zrobiłam sobie wycieczkę do kolejnego architektonicznie cudownego miejsca. Nazywa się IJ Burg i oddalone jest od centrum o jedyne 15min tramwajem. Wygląda jak miasto w mieście, każdy budynek jest inny i na swój sposób piękny. Po prostu miodzio. Taka rozbudowana wersja mojego wymarzonego Borneo (http://barbarainamsterdam.blogspot.com/2010/11/barbara-i-pierwszy-weekend-listopada.html)

Porobiłam pare zdjęć, ale ponieważ mój aparat ucierpiał w wyniku wypadku na rowerze, przywiozłam sobie wysłużonego Olympusa. Niestety bez kabla:( Jutro powinnam mieć czytnik kart, więc jest nadzieja:) I może się coś nada, bo niby słońce świeciło, a tak wiało, że spierniczałam stamtąd szybko. Nic dziwnego, że wieje, skoro się wyspę buduje na wodzie. Tak właściwie to cały kompleks składa się z sześciu wysp. Prowadzi do nich ładny most. A jako ciekawostkę napisze, że tramwajem, który tam jedzie, można przewozić rowery. Jedyna linia w całym mieście!!!! 26.

Już się nie mogę doczekać kolejnego weekendu i kolejnych miejsc wartych odwiedzenia. Dostała mi się w ręce publikacja 1001 buildings that you must see. Zdziwiłam się, bo w okolicy jest jeszcze kilka miejsc, o których istnieniu nie wiedziałam! :)

A co do zdrowienia, to od trzech dni się proóbuję dodzwonić do lekarza, żeby się o wyniki prześwietlenia zapytać, ale widocznie ciągle tych moich płuc szukają. Zresztą jakby było źle, to sami powiedzieli, że się odezwą umówić na wizytę. Więc chodzę do pracy, jeżdżę na rowerze i chyrlam dalej, ale co tam. Życie jest zbyt krótkie na chorowanie!!!!

2 komentarze:

 1. Mam liste miejsc z ksiazki. Kolezanka na rece zapisala, bo nie mialysmy nic pod reka:P
  Living Tomorrow Pavilion - Amsterdam
  Przystanek autobusowy w Hoofddorp,
  The Aluminum Forest – Utrecht
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tylko się nie przewiej do reszty ;)

  OdpowiedzUsuń